סיורים וסדנאות

תיירות חקלאית

לאורך השנים החווה התעצבה גם כמרחב חוויתי חינוכי ואנו שמחים להזמין קבוצות מגוונות לסיורים ופעילות חקלאית. בואו לשמוע על תפיסת העולם שעומדת מאחורי גידול מזון בעיר, להבין איך אפשר להפוך את העיר למקום טוב יותר ולראות הלכה למעשה את המודלים  המגוונים של גידול מזון: חווה עירונית, גינה קהילתית, יער מאכל ומערכות הידרופוניות.  במסגרת הסיורים ניתן לשלב גם ארוחות בוקר / צהריים, מירקות תוצרת החווה אשר מכינות נשות שכונה ג'.

סיורים לבחירה:

1 .חושבים עולמי פועלים מקומי- במהלך הסיור נטייל בין יער המאכל הקהילתי , החווה העירונית והגינה הקהילתית קלישר המשמשת עולים חדשים מאתיופיה לגידול תוצרת מסורתית. כל אחד מהמודלים הוא מהראשונים שהוקמו בארץ ומשמשים ספינות דגל לתחום זה. הסיור כולל שתיית תה צמחים אורגניים מהחווה וכיבוד קל. משך הסיור – שעה

2 .סיפורים מהשכונה- שכונה ג' היא שכונה ותיקה בעיר באר שבע, החל משנות השישים קלטה עולים ממדינות שונות והיא מעין מיקרוקוסמוס של התרבות הישראלית. השכונה נמצאת בתהליכים מתקדמים של התחדשות. במהלך הסיור נסתובב בין הסמטאות והרחובות, נשמע את הסיפורים , נדון בסוגיות של התחדשות עירונית ופיתוח קהילתי מקומי. משך הסיור – שעתיים.

*ניתן לשלב בין הסיורים השונים.

בין לקוחותינו: בנק לאומי, תגלית, מסע ישראלי, מכון ויץ לפיתוח בר קיימא, נציגי עיריות, אנשי סביבה, תוכניות קיימות בבתי ספר ועוד.

תיירות חקלאית

סדנאות ופעילויות

בכל ביקור בחווה העירונית ניתן לשלב סדנא מהנה ומגבשת שתעשיר את החוויה 

סדנת תבלינים וצמחי מרפא- בחווה העירונית גדלים מגוון צמחי תבלין ומרפא. במהלך הסדנא נריח, נטעם ונכיר צמחים להם שימושים יומיומיים מגוונים. בסיום יכינו המשתתפים שקיות ריח לשימוש עצמי.

סדנת חמוצים- חוויה מגבשת וטעימה במהלכה ילמדו המשתתפים שיטות להחמצת ירקות תוך התנסות מעשית וקבלת טיפים ליישום. נלמד לעשות ירקות מוחמצים עם טעם שניתן לקבל רק בבית. 

חקלאים עירוניים לרגע- במהלך ההתנסות המשתתפים יצטרפו לחקלאים של שבועת האדמה ויעבדו יחד את האדמה. ההתנסות כוללת עבודה עם קומפוסט וגזם, הכנת ערוגות, טיפול בעשבייה ושתילות. הפעילות בהתאם לעונות השנה ותוך היכרות עם שיטות הגידול ודרכי הטיפול האקולוגיות.

אירוח אתיופי- היכרות עם המסורת והמורשת האתיופית בגינה הקהילתית, הכוללת אירוח מסורתי בגודג'ו וטקס בונה (הכנת קפה מסורתי). נבקר בגינה הראשונה בארץ של גידולים אתיופיים שאפשרה לעולים להביא מהידע שלהם לאדמת ישראל.

סדנת דבורים- נכיר את הכוורת שלנו ונשמע כיצד מגדלים דבורים בעיר. נגלה את השפע שהדבורים מביאות עמן וההשלכות של היעלמותן. נצפה בכוורת מבעד לזכוכית שקופה ולסיום נטעם דבש מיוחד ברמה הגבוהה ביותר. 

מפגש ליקוט- (בין החודשים ינואר-מרץ) היכרות עם צמחי הבר הגדלים בסביבתנו. מי עשיר בויטמינים? מה עושים עם חוביזה? שימושים ונשנושים. 

סודות הרוקחות הטבעית- סדנא המזמינה להכניס את הטבע לביתנו דרך צמחי תבלין ומרפא. נלמד כיצד לרקוח קוסמטיקה, מוצרי אווירה ומוצרים רפואיים מחומרים זמינים וטבעיים. נכין אחד מהמוצרים הבאים: קטורת, פילינג-גוף, או שפתון. 

הכשרות מקצועיות

מהחווה לשולחן

במסגרת אירועי מהחווה לשולחן, מוזמנים תושבי העיר לארוחת ערב המתבססת על ירקות מתוצרת החווה, במסעדות ובפאבים מגוונים בעיר. במסגרת הערב , נוסף לאוכל טעים יש הזדמנות ללמידה משותפת אודות תפיסת העיר היצרנית וגידול מזון בעיר בין אם בהקרנת סרט או הרצאה. שיתוף הפעולה תומך גם בחווה, גם בבעלי העסקים, משאיר את "הכסף" בידיים של תושבי העיר ובכך מחזק את הכלכלה המקומית. אז  אם אתם שפים , בעלי מסעדה , פאב או כל בית עסק אחר , אנחנו מזמינים אתכם לשתף איתנו פעולה ולייצר ביחד אירוע שמעודד צרכנות מקומית ויצירה מקומית. ואם אתם תושבי העיר, פשוט בואו לתמוך בהנאה ביצרנים מקומיים.

מהחווה לשולחן

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים!

להרשמה